خودرو قرار است گران شود؟ / کوییک 417 میلیون شد/ هفته عجیب پژو 207 و پژو پارس/ قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا امروز جمعه 11 خرداد

بازار خودرو هفته گذشته را با ضربان پایین به اتمام رساند اما وضعیت قیمت خودرو هفته آینده چگونه خواهد بود؟

زندگی رنگی به نقل از تجارت نیوز | قیمت خودرو امروز، جمعه 11 خرداد 1403 به دلیل تعطیلی گسترده بنگاه‌های خرید و فروش خودرو، نوسانی نسبت به روز گذشته ندارد. اما روند بازار خودرو در هفته‌ای که گذشت، تقریباً پایدار و بدون هیجان بود و خودروهای داخلی، مونتاژی و وارداتی بازار تغییر چندانی نسبت به روز شنبه تجربه نکردند.

با توجه به تعطیلی‌های هفته آینده، احتمالاً خرید و فروش در بازار خودرو نیز با محدودیت‌هایی انجام شود و میزان افت‌وخیز بازار نیز چندان زیاد نباشد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی نسبت به ابتدای هفته، غالباً با افزایش محسوسی روبه رو شده است.

کوییک S دنده‌ای با مدل 1403 یکی از ارزان‌ترین هاچ‌بک‌های بازار داخلی به شمار می‌رود. این خودرو که طی دو هفته گذشته 19 میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، این هفته نیز سه میلیون تومان افزایش قیمت داشت و سرانجام به نرخ 417 میلیون تومان رسید.

شاهین G با مدل 1403، سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا و یکی از کم نوسان‌ترین محصولات داخلی این روزهای بازار به شمار می‌رود که هفته پیش افت قیمت دو میلیون تومانیرا ثبت کرده بود و این هفته بدون هیچ تغییری با همان نرخ 715 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو 207i دنده‌ای یکی از هاچ‌بک‌های محبوب بازار محسوب می‌شود که هفته پیش یک میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، از ابتدای هفته جاری پنج میلیون تومان گران‌تر شد و به نرخ 738 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 یکی دیگر از محصولات محبوب بازار داخلی به شمار می‌رود که از ابتدای هفته پیش تغییر قیمتی نداشت، این هفته هشت میلیون تومان رشد قیمت دارد و با نرخ 839 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای خارجی

قیمت خودروهای مونتاژی در هفته گذشته، تقریباً هیچ تغییری نداشت.

جک J4 آپشنال ارزان‌ترین خودرو مونتاژی کرمان‌موتور است که از ابتدای روند معاملات شنبه، 14 میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 830 میلیون تومانی به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X22 پرو دنده‌ای یکی از جدیدترین محصولات مدیران خودرو و فیس‌لیفت X22 به شمار می‌رود که با افزایش قیمت 9 میلیون تومانی، به نرخ 959 میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S5 یکی از محبوب‌ترین محصولات کرمان موتور محسوب می‌شود. این کراس‌اوور نیز در هفته اخیر 10 میلیون تومان گران‌تر شد و به یک میلیارد و 640 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو پنج‌نفره یکی از کراس‌اوورهای محبوب بهمن موتور است که این محصول هم مانند دیگر خودروهای بازار با 20 میلیون تومان رشد قیمتی که تجربه کرد به نرخ یک میلیارد و 850 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پیش بینی قیمت خودرو برای هفته آینده

عمادالدین جعفری، کارشناس بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: بازار خودرو طی ماه‌های اخیر بسیار تکراری و قابل پیش بینی است. قیمت خودرو از چند ماه گذشته در رکود کامل به سر می‌برد و هیچ خبر یا نوسان ارزی نمی‌تواند آن را از این رکود خارج کند. نکته جالب اینجاست که برخی از خودروهای وارداتی همچون سوزوکی سیاز که عمدتاً نیز در نمایشگاه‌ها حضور دارند و در خیابان‌ها به چشم نمی‌خورند، در ابتدا قیمت‌های بالای سه میلیارد تومان برای آن اعلام می‌شد، اما اکنون حتی با قیمت دو میلیارد و 400 میلیون تومان به صورت اقساطی نیز خریداری ندارد.

وی ادامه داد: تمامی این افت قیمت‌ها در بازار خودروهای وارداتی، خبر از این می‌دهد که بازار خودرو به خریدارانی که به دنبال کسب سود از آن هستند هیچ رحمی نمی‌کند و خودرو، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیست. هفته آینده نیز به نظر می‌رسد که بازار خودرو همانند هفته‌های گذشته یک وضعیت آرام و رکودی را تجربه کند و مناسب برای خریداران و مصرف‌کنندگان واقعی باشد.