هفته عجیب بازار خودرو / خودرو در طول یک هفته 65 میلیون گران شد / پژو پارس 760 میلیون شد / محصولات ایران خودرو و سایپا امروز جمعه 13 بهمن 1402

بازار خودرو هفته عجیب و غریبی را پشت سر گذاشت.

زندگی رنگی به نقل از اقتصادآنلاین| قیمت خودروهای پرفروش داخلی طی هفته گذشته ۵ الی ۶۵ میلیون تومان بالا رفته است. قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا حاکی از صعود سنگین قیمت انواع خودرو همچون تارا، پژو ۲۰۷، سورن پلاس، آریسان و ساینا است. در ادامه جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به جمعه هفته گذشته (۶ دی) را بخوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۵۷۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۷۳۵ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۰۰میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۶۶۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۷۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۵۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۳۹ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این ۸۷۵ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۹۰۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ هم ۹۲۰ تومان قیمت خورده است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.این دو خودرو طی دو روز گذشته ۳۰ میلیون گران شدند. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به یک میلیاردو و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۲ هم به ۸۱۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۶۵ میلیون گران شده است و طی سه ماه گذشته ۲۳میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۹۶۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای ثبات طی هفته گذشته است. این خودرو نسبت به خرداد ۴۰میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۷۲۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است و طی شش ماه گذشته ۱۳۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۵۵ میلیون تومان که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۵۷۰ میلیونی شده است که طی هفته گذشته ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۶۲۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۶۲۰ میلیونی شده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون بالا رفته است. قیمت سمند سورن پلاس ۱۴۰۲ مالتی مدیا نیز ۶۸۵ میلیون تومان است شده است که ۱۵ میلیون طی یک هفته گران شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۶۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۵ میلیون تومان شده است و نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ نیز به ۷۵۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ نیز یک میلیاردو ۹۰۰میلیون تومان شده است که طی یک هفته ۱۰ میلیون گران شده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ به یک میلیاردو۴۲۰میلیون تومان رسیده است که طی یک هفته ۲۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۴۹۰میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم حوالی ۲۸۵ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون بالا رفته است و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۴۰۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به هفته گذشته ۱۲ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۹۰ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۸۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۲ میلیون افزایش یافته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۹۰ میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۸ میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۲ نیز به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۱۲ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۵ میلیون تومان شده است که ۱۲ میلیون گران شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۴۰۰ میلیون است که ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ امروز به ۸۴۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۶۷۵ میلیون تومان رسیده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۶۲۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که ۵ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۶۶۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال

بهمن‌ماه با افزایش نرخ ارز آغاز شد و کارشناسان معتقدند بازار خودرو در این شرایط آماده افزایش قیمت است. البته هنوز افزایش نرخ ارز اثر قابل توجهی بر بازار خودرو نداشته و قیمت خودرو در این هفته عموما ثابت بوده یا افزایش یک تا ۲ درصدی را تجربه کرده است. از سوی دیگر خودروسازان معمولا در اواخر سال، تعداد زیادی از خودروهای آماده خود را به مشتریان تحویل می‌دهند. کارشناسان معتقدند احتمال عدم افزایش قیمت خودرو در این هفته احتمالا به همین دلیل بوده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درباره پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال اظهار کرد: با توجه به کمتر شدن عرضه خودرو به بازار به دلیل ذکرشده، قیمت انواع خودرو در بازار نسبت به اواخر اسفند سال گذشته، بین ۸ تا ۱۰ درصد افزایش یافته است. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو بیان کرد: باید قبول کرد که هنوز نمی‌توانیم نیاز بازار خودرو را تامین کنیم؛ اگر نیاز بازار خودرو تامین شود شاهد این افزایش قیمت‌ها نخواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که مشخص شدن نوبت‌دهی متقاضیان خودرو در طرح یکپارچه، چه تاثیری بر بازار خودرو داشته است، گفت: فعلا عرضه این خودروهای ثبت‌نامی در بازار آغاز نشده تا تاثیری در بازار داشته باشد؛ اما در صورتی که بنا به اعلام وزارت صمت، از هفته آینده عرضه برخی از خودروها آغاز شود، قطعا می‌توان امیدوار بود این عرضه‌ها روی قیمت خودرو در بازار تاثیر داشته باشد و قیمت‌ها را کاهش دهد.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.