سوخاری / فینگر فود / پنیر سوخاری

ویدئوی کامل طرز تهیه پنیر سوخاری / آرد سوخاری خودت درست کن + دانلود ویدئو

پنیر سوخاری یکی از همان هایی است که تصورش عجیب است اما وقتی طعم را امتحان می کنید فراموتان نمی شود
پنیر سوخاری

زندگی رنگی | پخت این پنیر سوخاری کار زیادی نمی برد و در عرض 15 دقیقه می توانید یک ظرف پنیر سوخاری داشته باشید. در سایت زندگی رنگی ما ویدئوهای کوتاه و کاربردی بسیار درباره آشپزی داریم با کلیک روی لینک زیر می توانید ویدئوهای کوتاه آشپزی ما را مشاهده کنید.

مواد لازم

 • پنیر کبابی کاله ...................... ۱ بسته
 • تخم مرغ ................................ ۲ عدد
 • آرد سفید یا آرد تمپورا ........... به مقدار لازم
 • آرد سوخاری یا پودر تمپورا....... به مقدار لازم
 • شیر ....................................... ۱۰۰ گرم
 • نمک و فلفل سیاه و زعفران......به مقدار لازم
 1. پنیر کبابی را از بسته خارج کرده و به صورت مکعب مستطیل تقریبا به اندازه یه خرما برش دهید.
 2. تخم مرغ،شیر،نمک،فلفل،کمی زعفران دمکرده و ۲ قاشق غذا خوری آرد تمپورا یا آرد سفید را در یک ظرف گود مثل کاسه مخلوط میکنیم
 3. اگر آرد و پودر تمپورا در دسترس بود هر دو را داخل یک دیس با هم مخلوط کنید.اگر در دسترس نبود پودر سوخاری را به تنهایی داخل دیس بریزید.
 4. حالا تکه های پنیر را برداشته اول داخل آرد تمپورا یا آرد سفید بغلتانید تا رطوبت روی آن گرفته شود سپس داخل مخلوط تخم مرغ انداخته و آغشته کنید و بعد از آن خارج کرده داخل دیس مخلوط آرد و پودر تمپورا یا پودر سوخاری بیندازید و با دست پودر را بر روی تکه پنیر فشار دهید تا کاملا مواد به آن بچسبد.
 5. تکه های آغشته شده را داخل روغن داغ(ترجیحا روغن داخل ظرف کم نباشد.میتوانید از ظرف کوچک گود مثل کوچکترین سایز قابلمه استفاده کنید که روغن کمتری استفاده کنید) به مدت نهایتا ۲ دقیقه سرخ کنید.6- پنیر سوخاری شما آماده است. این غذا را میتوان به عنوان یه میان وعده مقوی یا پیش غذا سرو کرد.

روش دوم پنیر سوخاری

آرد سوخاری خودت درست کن

آرد سوخاری که معمولاً برای سرخ کردن مرغ، ماهی یا میگو از آن استفاده می‌شود، فرمول تهیه پیچیده‌ای ندارد. خیلی از خانم‌های خانه‌دار از آرد سوخاری در تهیه کوفته، کتلت و شامی کمک می‌گیرند.اگر دوست دارید آرد سوخاری خانگی کمی درشت‌تر باشد و بتوانید از آن برای سرخ کردن مواد گوشتی استفاده کنید، می‌توانید به جای آسیاب کردن نان‌ها و خمیرهای خشک، آن‌ها را در هاون بکوبید تا به اندازه دلخواهتان خرد بشوند.

بازار