غذای سریع و راحت/ کوکو/ کوکو ماکارونی/ کوکو شک پر

غذای سریع و راحت چی درست کنم؟/ 6 نوع کوکو فوق العاده خوشمزه

کوکو سریع‌ترین و خوشمزه‌ترین غذای ایرانی است که اگر وقت ندارید می‌تواند در 10 دقیقه دست به کار شوید و آن را آماده کنید.
کوکو

کوکو غذایی راحت و سریع است که طرفداران زیادی هم دارد و البته تنوع کوکوها هم آنقدر زیاد است که هر بار بدون تکراری شدن می‌توانیم یکی از آنها را درست کنیم. اینجا برای شما چند نمونه از کوکوهای خوشمزه را آورده‌ایم.

ناهار چی بپزم ؟ / آموزش یک غذای فوق العاده خوشمزه

کوکوی هویج

مواد لازم :

هویج ۲ عدد متوسط/سیب زمینی ۲ عدد بزرگ/پیازچه ۴ ساقه/ سبزی خشک معطر ۱ قاشق غذاخوری/ آرد سوخاری ۲ قاشق غذاخوریتخم مرغ ۳ تا ۴ عدد/ نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی/ زردچوبه و روغن به مقدار کافی

1- برای تهیه کوکوی هویج خوشمزه ابتدا سیب زمینی و هویج را پوست گرفته و به خوبی می شوییم، سپس با رنده متوسط رنده می کنیم. در ادامه با دست مواد رنده شده را فشار می دهیم تا آب اضافی شان به طور کامل گرفته شود.

2- در این مرحله سیب زمینی و هویج رنده شده را به همراه تخم مرغ، آرد سوخاری، سبزی معطر خشک شده و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه پیازچه را به صورت ریز خرد می کنیم.

3- حالا پیازچه را نیز به کاسه اضافه کرده و مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا طعم مواد با هم تلفیق شود. 4- پس از گذشت این زمان، کاسه را از یخچال خارج کرده و یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم. در ادامه مقداری روغن داخل تابه می ریزیم و اجازه می دهیم به خوبی داغ شود، سپس مایه کوکو را درون تابه می ریزیم.

غذای جدید چی بپزم ؟ / دستور پخت یک غذای لذیذ مجارستانی

کوکو بادمجان

مواد لازم برای تهیه کوکوبادمجان : 1- چهار عدد بادمجان 2- پیاز یک عدد 3- سیر یک حبه 4-تخم مرغ سه عدد5- نمک وروغن وزرد چوبه ب میزان لازم

ابتدا بادمجانها را به روش کبابی پخته وپوست آنها را جدا کرده بادمجان را له کنید کناربگذارید تا خنک شود سیر وپیاز را رنده کرده آب آن را کاملا گرفته وبه بادمجان اضافه کنید.پس از آن تخم مرغ را در ظرفی شکسته وبا نمک وزرد چوبه به خوبی مخلوط کنید.

پس از آن بادمجان له شده و پیازوسیر رنده شده را به تخم مرغ اضافه کنید هم زده تا مخلوط یکدست شود تابه ای را روی حرارت گذاشته وصبر کنید تا داغ شود مقداری روغن درآن ریخته وقتی داغ شد مخلوط کوکو بادمجان را در آن بریزید .

روی آن را به وسیله قاشق صاف کرده وفرصت دهید تا یک طرف کوکو سرخ شود برش زده برگردانید تا طرف دیگر هم سرخ شود( نکته :شما می توانید کوکو بادمجان را با بادمجان خام که باید رنده شده باشد وهمچنین با بادمجان آبپز هم تهیه کنید. )

کوکو تره

مواد لازم جهت تهیه کوکوتره:

1- تره یک کیلو2- تخم مرغ پنج عدد 3-گردوی ریز خرد شده یک فنجان 4- زرشک دو قاشق غذاخوری 6- نمک وروغن ،فلفل سیاه به مقدار لازم 7- سیر دوحبه

ابتدا تره را شسته وپس از خشک کردن ریز خرد کنید .سیر را رنده کرده تخم مرغ را هم در ظرفی بشکنید وسیر رنده شده را به آن افزوده نمک وفلفل سیاه را اضافه کنید وبه خوبی هم زده تایکنواخت شود تره را هم افزوده تابه ای را روی حرارت قرارداده ودر آن مقداری روغن بریزید،

زمانی که داغ شد نصف مایع کوکوتره را به آن منتقل کنید ووقتی مایع خودش را گرفت گردوی خرد شده وزرشک را اضافه کنید کمی زمان دهید

بعد نصف دیگر مایع کوکو رااضافه کنید ، روی آن را به کمک قاشق صاف کرده وفرصت دهید تا بپزد سپس برش زده برگردانید تا طرف دیگر هم سرخ شود بامقداری نان وگوجه فرنگی وسس دلخواهتان سرو کنید .

کوکو ماکارونی

مواد لازم برای پخت کوکو ماکارونی :1- ماکارونی شکلی نصف یک بسته 2- گوشت چرخکرده 150 گرم 3- سوسیس 100 گرم 4- فلفل دلمه ای یک عدد کوچک 5- گوجه فرنگی دوعدد 6- پنیر پیتزا یک پیمانه کوچک 7- تخم مرغ یک عدد 8- نمک وفلفل وروغن ،پودر آویشن به مقدار لازم

9- شیر نصف پیمانه 10- سیر دو حبه

ابتداماکارونی را با مقداری آب جوش وکمی نمک وروغن بپزید آبکش کرده کنار بگذارید فلفل دلمه ای را ریز خرد کرده سوسیس را هم نگینی ریز خرد کنید گوجه را هم رنده کرده .

یک ظرف رابا اندازه ای مناسب آماده کرده وماکارونی را به همراه سوسیس وگوشت چرخکرده( که با سیر مخلوط کرده اید) وفلفل دلمه ای ،گوجه فرنگی رنده شده ونمک وپودر آویشن ،فلفل مخلوط کرده تخم مرغ را هم به صورت جدا با شیر به خوبی مخلوط کرده کنار بگذارید قالب مخصوص فر را با کمی روغن چرب کنید مخلوط ماکارونی را در آن ریخته وبعد تخم مرغ شیر را روی مواد بریزید وپنیر پیتزا را روی مخلوط کوکو ماکارونی بریزید ودر فر از قبل گرم شده به مدت نیم ساعت زمان دهید تا بپزد

وپنیر روی کوکوی ماکارونی طلایی رنگ شود پس از خنک شدن از قالب جدا کرده وبه صورت دلخواه برش بزنید وبا مقداری جعفری تازه ریز خرد شده تزیین کرده وسرو کنید .

کوکو شکم پر

مواد لازم کوکو شکم پر:

1- گوشت چرخکرده 230 گرم2- سیب زمینی پنج عدد3- تخم مرغ دو عدد4- ماست یک قاشق غذا خوری5- پیاز یک عدد 6- آرد سه قاشق غذا خوری 7- نمک وفلفل سیاه ،روغن به میزان لازم

سیب زمینی را پوست گرفته وبا رنده ریز رنده کنید وآب سیب زمینی را به کمک دست کاملا بگیرید پیاز را هم رنده کرده کمی از آن را برای ترکیب کردن با گوشت چرخکرده نگهدارید.

آب پیاز را هم گرفته وبه سیب زمینی افزوده تخم مرغ را به همراه ماست ونمک وفلفل سیاه به سیب زمینی اضافه کنید مخلوط کرده کنار بگذارید گوشت را با کمی از پیاز رنده شده مخلوط کنید.

سپس تابه ای را به روی حرارت گذاشته وکمی روغن در آن بریزید زمانی که داغ شد نصف مخلوط سیب زمینی را به تابه منتقل کرده به کمک قاشق صاف کرده وگوشت چرخکرده را هم افزوده وروی آن را هم صاف کنید.

نصف دیگر مخلوط سیب زمینی را بیافزایید وشعله را کمی ملایم کرده درب ظرف رابگذارید تا کمی بپزد پس از آن برش زده وبرگردانید تا طرف دیگ هم سرخ شود

کوکو مرغ

مواد لازم جهت تهیه کوکوی مرغ:

1- سینه مرغ یک عدد 2- تخم مرغ دو عدد 3- سیب زمینی دو عدد 4- پیاز یک دو عدد 5- سیر دو حبه 6- جعفری خرد شده یک قاشق سوپ خوری 7- نمک وفلفل سیاه،زردچوبه به مقدار لازم 8- روغن وآرد سوخاری به مقدار لازم

مرغ را با یک عدد پیاز وکمی زرد چوبه ،روغن ونمک آبپز کرده سیب زمینی ها شسته ومقدار کافی آب بگذارید پخته شود .مرغ پخته را ریش ریش کرده وسیب زمینی آبپز را رنده کنید کنار گذاشته تا خنک شوند .

یک عدد پیاز باقیمانده را باسیر رنده کنید وآب آن را به خوبی گرفته وبا مرغ وسیب زمینی ترکیب کنید .تخم مرغ را در ظرفی شکسته با مقدار کمی نمک وفلفل سیاه وزرد چوبه مخلوط کنید وبه همراه جعفری ریز خرد شده به مخلوط مرغ وسیب زمینی اضافه کنید.

مخلوط کرده تابه ای را روی حرارت گذاشته مقداری روغن در آن ریخته صبر کنید داغ شود از مخلوط کوکوی مرغ مقداری برداشته با دست فرم دهید در آرد سوخاری بزنید ودر روغن داغ سرخ کنید .

بازار