باد و باران شدید در انتظار 15 استان / هواشناسی هشدار داد

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: نواحی شرقی و غربی کشور شاهد بارش باران و وزش باد شدید موقتی خواهند بود.

زندگی رنگی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان| صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه امشب در ارتفاعات تهران، البرز، شرق گیلان و غرب مازندران بارش باران و وزش باد را شاهد هستیم، گفت: در شرق گیلان، مازندران، ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی، مرکزی، قم، نیمه شمالی اصفهان، جنوب استان‌های زنجان و آذربایجان غربی، شمال استان‌های کردستان و همدان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا در برخی نقاط استان‌های کردستان، همدان، مرکزی، قم، یزد، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شرق گیلان، مازندران و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، رگبار، رعدوبرق، وزش باد و گاهی گردوخاک رخ خواهد داد.

او اظهار کرد: در روز‌های جمعه و شنبه در برخی نقاط شمال‌غرب، ارتفاعات مرکزی البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس، غرب یزد، برخی نقاط استان‌های کرمان و هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق فارس بارش باران، رگبار و گردوخاک رخ می‌دهد.

وی بیان کرد: روز یکشنبه آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال‌غرب، برخی نقاط غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، گاهی گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی شده است.

ضیائیان با بیان اینکه طی سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گاهی گردوخاک پیش‌بینی شده است، افزود: شرق دریای عمان طی سه روز آینده مواج خواهد بود.