فنر قیمت خودرو در رفت / مجوز کار خودش را کرد/ قیمت پژو 206 و پژو پارس یک شبه 45 میلیون گران شد/ قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا امروز

قیمت خودرو بعد از مجوز دولت برای افزایش قیمت یکباره با جهش مواجه شد.

زندگی رنگی به نقل از اقتصادآنلاین | قیمت خودرو طی هفته گذشته صعودی شد. بر اساس قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا، خودروهای پرفروش طی یک هفته افزایش ۵ الی ۲۵ میلیون تومانی را به ثبت رساندند. در ادامه جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به جمعه هفته گذشته (۲۷ بهمن) را بخوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۵۷۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۶۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۷۲۰ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۲۵ میلیون بالا رفته است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۲۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۶۵۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۷۶۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۴۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۱۵ میلیون افزایش پیدا کرده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۳۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۸۶۵ میلیون تومان است که طی هفته گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۴۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۸۹۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ هم ۹۲۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به یک میلیاردو و۷۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۵ میلیون گران شده است.

قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۲ هم به ۷۸۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی سه ماه گذشته ۶۹ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۹۳۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی یک هفته است. این خودرو نسبت به خرداد ۶۵ میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۷۰۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است و طی هفت ماه گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۲۵ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته تغییر نکرده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۶۴۵ میلیون تومان که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۵۶۵ میلیونی شده است که طی هفته گذشته ۱۰ میلیون تومان گران شده است.

سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی مدل ۱۴۰۲ هم ۵۹۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۱ نیز ۶۲۵ میلیون تومان است شده است که ۱۰ میلیون تومان گران شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۷۴۵ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۲۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۱۰ میلیون تومان شده است و نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ نیز به ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون گران شده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ نیز یک میلیاردو ۸۳۰میلیون تومان شده است که ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ به یک میلیاردو۴۳۰میلیون تومان رسیده است که طی یک هفته ۲۰ میلیون گران شده است.

قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۴۷۸میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۱۱ میلیون بالا رفته است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۲ هم حوالی ۳۰۶ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون ارزان شده است و ۳۷۸ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۳ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۷ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۹۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به هفته گذشته ثابت مانده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته تغییر نکرده است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۷۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۸۳ میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۳ میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۲ نیز به ۳۹۲ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته ۲ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۳ میلیون تومان شده است که ۳ میلیون گران شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۹۸ میلیون است که ۲ میلیون افزایش پیدا کرده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۹۲ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به هفته گذشته ۷ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ امروز به ۸۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به ۶۵۵ میلیون تومان رسیده است که ۵ میلیون گران شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۶۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که ۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۶۶۰ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۵ میلیون گران شده است.

مجوز افزایش قیمت کارخانه خودروها

طی چند روز گذشته، برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی، موضوع افزایش قیمت محصولات خودروسازان را مطرح و اعلام کرده‌اند که «خودرو رسما گران می‌شود و این افزایش قیمت از خودروهای مونتاژی شروع شده است». در حقیقت پس از بررسی‌ها در این موضوع قابل ذکر و تاکید صریح است که این مجوز به‌روزرسانی قیمت محصولات خودروسازان بر اساس فرآیندی طبیعی و طبق چارچوب مصوبه ۵۴٣ و اصلاحیه‌ ۶٣٣ شورای رقابت در خصوص قیمت‌گذاری محصولات خودروسازان صورت گرفته است.

تولیدکنندگان خودرو مستندات و صورت‌های مالی خود در هزینه‌های تولید را به سازمان حمایت ارائه خواهند کرد و این سازمان نیز بر اساس صورت‌های مالی دریافت شده، درخواست خودروسازان مبنی بر به روزرسانی قیمت محصولات را به دلیل تغییرات نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و قیمت نهاده‌های تولید، را مورد بررسی قرار داده و در نهایت طبق چارچوب مصوبات شورای رقابت، به خودروساز اجازه افزایش قیمت محصول خود را خواهد داد.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.